Aktualności Dla uczestników SłoniuMultimediaKontakt
Sponsorzy

Partnerzy

Patroni medialni


2017-06-21 BdS 2017 odpowiadamy na pytania!

48 godzin przed startem Biegu dla Słonia to dla Was okres, kiedy pojawia się już dreszczyk emocji i... czasami sporo pytań. Dla nas to już morze emocji, działań, biegania, skakania, sapania, dzwonienia i odbierania telefonów. Dlatego tworzymy coś, co może okazać się przydatne, czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zapraszamy do lektury!

 

Ile kosztuje wpisowe na BdS?

Nic i tak ma pozostać! Od początku udział w biegu miał być bez opłat i tego nie zmienimy, ale zachęcamy Was do wspierania osób i instytucji, z którymi współpracujemy!

Czy są wcześniejsze zapisy on-line na bieg?

Nie. Zapisy w postaci podpisania stosownego oświadczenia o udziale ruszają w dniu biegu o godzinie 20:00. Oświadczenia otrzymują numer- to pozwala w przybliżeniu oszacować ilość uczestników i służą do późniejszego losowania nagród. 

Czy jest depozyt/szatnie/natryski?

Tak. Dzięki naszemu partnerowi, którym jest Stadion Śląski macie dostęp do szatni i natrysków. W szatni można zostawić na przykład ciuchy na zmianę, nie zapewniamy jednak ochrony tych obiektów, więc wartościowe rzeczy warto zabrać ze sobą.

Czy muszę biec w czołówce?

Nie, ale zalecamy jej posiadanie. Część trasy biegu nie jest oświetlona, a biegniemy już po zmroku. Organizator nie zapewnia czołówek, każdy światełko musi zorganizować sobie we własnym zakresie.

Czy mogę iść z kijkami/wystartować na rowerze?

Tak. Rowerzystów prosimy jednak, by zachowali dużą ostrożność, szczególnie na starcie. Osoby z kijkami zachęcamy do ustawienia się z tyłu stawki.

Czy mogę biec z psem?

Tak! Jedna zasada- pies obowiązkowo na smyczy. Tłum na starcie jest całkiem spory, więc nie chcemy, by coś stało się psiakom!

Czy mogę biec z dzieckiem?

Tak! Nie ma limitu wieku dziecka, natomiast jeśli maleństwo jest w wózku weźcie to pod uwagę oceniając Wasze siły. Na trasie jest spory podbieg. Uważajcie też podczas startu, kiedy panuje spory tłok. Dzieci startują po podpisaniu oświadczenia przez rodziców!!!

Czy muszę podpisać oświadczenie?

Bezwzględnie TAK!

Czy każdy otrzyma pamiątkowy medal?

Dokładamy wszelkich starań, by tak się stało. Niestety nie możemy tego zagwarantować na 100 procent. Nie mamy wcześniejszych zapisów, więc nie wiemy ile osób ostatecznie pojawi się na starcie. Możemy tylko szacować ilość uczestników. Jeśli ktoś nie dostanie medalu dołożymy wszelkich starań, by po biegu taki otrzymał. Pamiętajcie- każdy z tych medali jest robiony ręcznie i przechodzi przez wiele rąk, by zawisnąć na Waszych szyjach. Dla nas to bardzo ważne.

Czy będzie pomiar czasu/klasyfikacja?

Nie. Biegniemy dla Słonia, nie dla rywalizacji choć wiemy, że wielu z Was i tak mocno będzie podawać ;)

Czy będą materiały foto/video?

Tak. Jak co roku będą galerie zdjęć i filmiki. Pojawią się na facebook-u i na naszej stronie biegdlaslonia.pl

Gdzie zaparkować auto?

Możliwy jest dojazd i pozostawienie auta w bezpośrednim sąsiedztwie startu. Odradzamy z doświadczenia jednak takie rozwiązanie. Wyobraźcie sobie praktycznie jednoczesny wyjazd około 800 samochodów z jednego miejsca z ograniczoną przepustowością. W pobliżu, około kilometr od startu jest parking nieczynnego już o tej porze centrum handlowego o dużej pojemności. Jeśli dystans kilometra Was nie złamie- skorzystajcie z niego ;)

Czy organizator zapewnia wodę?

Tak! Na mecie będzie woda dla zawodników. Niestety nie wiemy, jakie będą warunki. Nasz sponsor- Katowickie Wodociągi dostarcza nam około dwie tony tego szlachetnego płynu. Jak pokazały najcieplejsze edycje- warto mieć ze sobą także własną wodę a najlepiej izotonik.

Czy trasa będzie oznakowana i czy mogę pobrać track gps?

Tak trasa będzie oznakowana za pomocą poziomych znaków na asfalcie oraz taśm z odblaskami na całej długości jej przebiegu. Taśmy będą w miarę możliwości, co 50 metrów. Track gps można pobrać ze strony biegdlaslonia.pl

Czy organizator zapewnia zabezpieczenie medyczne?

Tak. Na miejscu będzie zespół ratownictwa medycznego z w pełni wyposażoną karetką Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego. Do tego za peletonem pojedzie auto, w którym będzie ratownik medyczny z przenośnym zestawem ratunkowym.

Czy organizator zaleca jakieś wyposażenie?

Tak. Warto mieć ze sobą na trasie folię NRC oraz naładowany telefon z zapisanym numerem alarmowym. W razie upałów zalecamy także zabranie wody na trasę.